Historia konkursu

I Konkurs 2000r.

Nagroda Główna (2000 zł)
Piotr Niedoszytko – LO im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tczewie – nauczycielka biologii – Bożena Kloska

Nagroda I (1000 zł)
Michał Fiedorowicz – III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni – nauczyciel biologii – Danuta Belau

Nagroda specjalna (500 zł)
Piotr Gutkowski – XX LO w Gdańsku – nauczycielki biologii – Małgorzata Dominiak, Barbara Baracz-Jóźwik

Nominacje do nagrody:
Magdalena Bieschke – XX LO w Gdańsku
Grzegorz Borucki – I LO im. Wł.Gębika w Kwidzynie
Piotr Czapiewski – I LO im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni
Bartłomiej Hajek – I LO im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni
Paweł Lewandowski – Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące „Conradinum” w Gdańsku
Paulina Łopatniuk – III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni
Danuta Mizgalska – IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdyni
Katarzyna Pettka – II LO w Chojnicach
Małgorzata Sęk – VI LO im. W.Sierpińskiego w Gdyni
Bartosz Wiśniewski – Gdyńskie Liceum Katolickie

II Konkurs 2001r.

Nagroda Główna (2200 zł)
Bartłomiej Hajek – I LO im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni – nauczyciel biologii – Leszek Ciesielski

Nagroda I (1000 zł)
Piotr Czapiewski – I LO im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni – nauczyciel biologii – Leszek Ciesielski

Nagroda II (500 zł)
Anna Lemańczyk – III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni – nauczyciel biologii – Danuta Belau

Nominacje do nagrody:
Ewelina Borowik – Zespół Szkół Skórzanych i Ogólnokształcących w Starogardzie Gdańskim – nauczyciel biologii Beata Mokwa
Jarosław Meyer-Szary – III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni – nauczyciel biologii – Anna Janicka
Joanna Rozkwitalska – II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie – nauczycielka biologii – Grażyna Czuchnowska

III Konkurs 2002r.

Nagroda Główna (2500 zł)
Adam Figarski – I LO im. M. Kopernika w Gdańsku – nauczycielka biologii – Barbara Morawska)

Nagroda I (1000 zł)
Paweł Schweiger – III LO w Gdańsku – nauczyciel biologii – Marek Szumacher)

Nagroda Specjalna (500 zł)
Bartłomiej Hajek – I LO im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni – nauczyciel biologii – Leszek Ciesielski

Wyróżnienia:
Katarzyna Korzeniowska – III LO w Gdańsku – nauczycielka biologii – Hanna Szarafińska
Barbara Krystyna Stępień – V LO w Gdańsku – nauczycielka biologii – Krystyna Andrzejewska-Nowacka
Aleksander Szymański – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów Gdyni -nauczycielka biologii – Magdalena Burczyk

IV Konkurs 2003r.

Nagroda Główna (2500 zł)
Łukasz Kaszubowski – LO w Czersku – nauczyciel biologii – Witold Narloch

Nagroda I (1000 zł)
Barbara Stępień – V LO w Gdańsku
Sylwia Szczepaniak – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska

Nagroda II (500 zł)
Paweł Schweiger – III LO w Gdańsku

Wyróżnienia:
Bogusław Gosz – III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni
Malwina Leskiewicz – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska
Malwina Łazińska – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska
Agnieszka Pacholska – I ALO im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni – nauczyciel biologii – Leszek Ciesielski

V Konkurs 2004r.

Nagroda Główna (2500 zł)
Małgorzata Jasińska – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku
– nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska

Nagroda I (1000 zł)
Kamila Czarnacka – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku
– nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska

Nagroda II (500 zł)
Malwina Leskiewicz – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku
– nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska

Nagroda Specjalna
mgr Tamara Kropiowska – nauczycielka biologii w II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku

Wyróżnienia:
Michał Stelmaszyk – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku
-nauczyciel biologii – Tamara Kropiowska

VI Konkurs 2005r.

Nagroda Główna (2500 zł + 2-tygodniowy wyjazd do Wielkiej Brytanii)
Piotr Wysocki – III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku – nauczycielka biologii – Hanna Szarafińska

Nagroda I (1000 zł)
Jan Żylicz – III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni- nauczycielka biologii – Małgorzata Kupczyk-Skodowska

Nagrody II (500 zł)
Małgorzata Nowatkiewicz – V LO im. Stefana Żeromskiego – nauczycielka biologii – Krystyna Andrzejewska-Nowacka
Krzysztof Pietrzkiewicz – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku- nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska
Tamara Tarnowska – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska

Wyróżnienia:
Mariusz Belka – VI LO w Gdyni – nauczycielka biologii – Marzena Gross
Anna Bunikowska – I LO im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku – nauczycielka biologii – Barbara Meyza
Kamila Kowalska – III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni – nauczycielka biologii – Małgorzata Kupczyk-Skodowska
Anna Kozyra – III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni – nauczycielka biologii – Danuta Belau
Kamila Strechlau – II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu – nauczycielka biologii – Hanna Pietras
Tomasz Wójcik – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczyciel biologii – Tamara Kropiowska

VII Konkurs 2006r.

Nagroda Główna
Przemysław Glaza – LO w Czersku – nauczyciel biologii Witold Narloch

Nagroda I
Tomasz Kawenka – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii Tamara Kropiowska

Nagroda II
Anna Łuczyszyn – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii Tamara Kropiowska
Kamil Borzyszkowski – LO w Bytowie – nauczycielka biologii Krystyna Kuik

Wyróżnienia:
Piotr Wysocki – III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku – nauczyciel biologii – Hanna Szarafińska
Monika Kaczkan – III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku – nauczyciel biologii – Hanna Szarafińska
Maciej Środa – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii Tamara Kropiowska
Stanisław Wnuk-Lipiński – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii Tamara Kropiowska

VIII Konkurs 2007r.

Nagroda Główna (2500 zł)
Tomasz Koliński – II LO im. dr Władysława Pniewskiego w Gdańsku – nauczycielka biologii – Izabela Stopa

Nagroda I (1000 zł)
Anna Łucyszyn – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska

Nagrody II (po 750 zł)
Aleksandra Bohdanowicz – III LO im. Marynarki Wojennej RP – nauczycielka biologii – Danuta Bussler
Dorota Witzling – I ALO im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni – nauczycielka biologii – Beata Ulczyńska

Nagrody III (po 500 zł)
Joanna Kałuc i Katarzyna Kałuc – V LO im. Zbigniewa Herberta w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska
Adam Kruczkowski – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska

Nagroda dla nauczyciela biologii
Tamara Kropiowska – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku

IX Konkurs 2008r.

Nagroda Główna (2500 zł)
Weronika Megier – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska

Nagrody I (po 1000 zł)
Małgorzata Wróblewska – III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni – nauczycielka biologii – Alicja Nowak
Paweł Stępniewski – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska

Nagrody II (po 500 zł)
Ewa Bunikowska – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska
Wojciech Jabłoński – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska
Aleksandra Szlejf – VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni – nauczycielka biologii – Grażyna Grzymała

Wyróżnienia:
Ewelina Stolarska – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska
Sonia Wadas – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska

X Konkurs 2009r.

Nagroda Główna (2500 zł)
Paweł Stępniewski – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska

Nagrody I (po 1000 zł)
Michał Banacki – VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni – nauczycielka biologii – Marzena Gross
Weronika Megier – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska

Nagrody II (po 500 zł)
Małgorzata Dobrzycka – I ALO im. Zasłużonych Ludzi Morza – nauczycielka biologii – Beata Ulczyńska
Anna Pilśniak – II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie – nauczycielka biologii – Alicja Tubaja
Katarzyna Kuchta – II LO im. dr Władysława Pniewskiego w Gdańsku – nauczycielka biologii – Izabela Stopa

Wyróżnienia:
Sonia Wadas – II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku – nauczycielka biologii – Tamara Kropiowska
Anna Wołoszyn – III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku – nauczycielka biologii – Katarzyna Radzikowska
Alicja Genc – III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku – nauczycielka biologii – Katarzyna Radzikowska

XI Konkurs 2010r.

Nagroda Główna (2500 zł)
Michał Kunc – II LO w Chojnicach – nauczycielka biologii – mgr Aldona Abendrot

Nagrody I (po 1000 zł)
Michał Banacki – VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni – nauczycielka biologii – Marzena Gross
Kalina Jagodzińska – III LO w Gdyni – nauczycielka biologii – mgr Alicja Nowak

Nagrody II (po 500 zł)
Rafał Białek – II LO w Słupsku – nauczycielka biologii – mgr Tamara Kropiowska
Klaudia Grabowska – III LO w Gdyni – nauczycielka biologii – mgr Alicja Nowak
Marta Jagłowska – III LO w Gdańsku – nauczycielka biologii – mgr Katarzyna Radzikowska
Anna Pilśniak – II LO w Kwidzynie – nauczycielka biologii mgr – Alicja Tubaja

Wyróżnienia:
Małgorzata Barczyńska – III LO w Gdańsku – nauczycielka biologii – mgr Anna Osieczko
Emilia Dominiak – XVIII LO Conradinum w Gdańsku – nauczycielka biologii – mgr Monika Kulesza-Cisiak
Paulina Jatczak – VI LO w Gdyni – nauczycielka biologii- mgr Marzena Gross
Tadeusz Kurlandt – III LO w Gdańsku – nauczycielka biologii – mgr Katarzyna Radzikowska
Karol Lipkowski – LO w Czersku – nauczyciel biologii – mgr Witold Narloch
Jakub Łukasik – III LO w Gdańsku – nauczycielka biologii – mgr Katarzyna Radzikowska
Paula Ogrodnik – III LO w Gdyni – nauczycielka biologii – mgr Danuta Bussler
Anna Smorawska – II LO w Słupsku – nauczycielka biologii – mgr Tamara Kropiowska

XII Konkurs 2011

Nagroda Główna (2500 zł)
Rafał Białek
II LO w Słupsku – nauczycielka biologii mgr Tamara Kropiowska

Nagroda I (1000 zł)
Katarzyna Zielińska
I LO w Tczewie – nauczycielka biologii mgr Katarzyna Falgowska

Nagrody II (po 500 zł):
Filip Fierek ZSL Czersk – nauczyciel biologii mgr inż. Witold Narloch
Paula Ogrodnik III LO w Gdyn – nauczycielka biologii mgr Danuta Bussler
Karol Franciszek Lubarski II LO w Słupsku – nauczycielka biologii mgr Tamara Kropiowska
Filip Garbicz II LO w Słupsku – nauczycielka biologii mgr Tamara Kropiowska
Anna Smorawska II LO w Słupsku – nauczycielka biologii mgr Tamara Kropiowska

Wyróżnienie specjalne:
Mikołaj Marczak II LO w Gdańsku – nauczycielka biologii mgr Teresa Grygielska

Wyróżnienia:
Maciej Wojtkiewicz
I LO w Lęborku – nauczyciel biologii mgr Arkadiusz Koss
Tomasz Pokrzeptowicz II LO w Kwidzynie – nauczycielka biologii mgr Alicja Tubala
Klaudia Brzywczy I LO w Tczewie – nauczycielka biologii mgr Katarzyna Falgowska

XIII Konkurs 2012

Nagroda Główna (2500 zł)
Michalina Ciosek – ZSP Nr 1 Malbork – nauczycielka biologii mgr Magdalena Kubaszewska

Nagroda Specjalna I stopnia (1000 zł)
Rafał Białek – II LO w Słupsku – nauczycielka biologii mgr Tamara Kropiowska

Nagroda II (po 500 zł)
Natalia Murdzy – III LO w Gdyni – nauczycielka biologii mgr Alicja Nowak
Marta Stachowiak – III LO w Gdyni – nauczycielka biologii mgr Alicja Nowak

Wyróżnienia I stopnia (nagroda rzeczowa):
Robert Kupis
– II LO w Słupsku – nauczycielka biologii mgr Iwona Andrzejewska

Wyróżnienia (nagrody rzeczowe):
Michał Kowalczyk – V LO w Słupsku – nauczycielka biologii mgr Beata Sikorska
Karolina Pakuła – II LO w Słupsku – nauczycielka biologii mgr Iwona Andrzejewska
Ewelina Stefanowicz – VI LO w Gdyni – nauczycielka biologii mgr Grażyna Grzymała

XIV Konkurs 2013

Nagroda Główna (2500 zł)
Piotr Karaś – III LO Gdynia – nauczycielka biologii mgr Małgorzata Kupczyk-Skodowska

Nagroda I (1000 zł)
Olga Kałużna – III LO Gdańsk – nauczycielka biologii mgr Hanna Szarafińska
Sonia Woch – III LO Gdynia – nauczycielka biologii mgr Małgorzata Kupczyk-Skodowska

Nagrody II (500 zł)
Małgorzata Dwulit
– I LO Słupsk – nauczycielka biologii mgr Barbara Meyza
Robert Kupis – II LO Słupsk – nauczycielka biologii mgr Iwona Andrzejewska
Krzysztof Sroka – I ALO Gdynia – nauczyciel biologii mgr inż. Leszek Ciesielski
Michał Żuk – XIV LO Gdynia – nauczycielka biologii mgr Katarzyna Kudela

Wyróżnienia (nagrody rzeczowe)
Aleksandra Cuppa
– I LO Słupsk – nauczycielka biologii mgr Barbara Meyza
Adrian Gęsicki – II LO Słupsk – nauczycielka biologii mgr Iwona Andrzejewska
Nicola Leończyk – II LO Słupsk – nauczycielka biologii mgr Tamara Kropiowska
Sandra Ludwichowska – I ALO Gdynia – nauczyciel biologii mgr inż. Leszek Ciesielski
Kamila Walas – II LO Kwidzyn – nauczycielka biologii mgr Alicja Tubaja

XV Konkurs 2014

Nagroda Główna (2500 zł)
Krzysztof Sroka I ALO w Gdyni – nauczyciel biologii mgr inż. Leszek Ciesielski

Nagroda I (1000 zł)
Paweł Małecki
III LO Gdańsk- nauczycielka biologii mgr Katarzyna Radzikowska

Nagroda II (500 zł):
Adrian Gęsicki II LO Słupsk – nauczycielka biologii mgr Tamara Kropiowska
Monika Narloch LO Czersk – nauczyciel biologii mgr inż. Witold Narloch
Joanna Olszewska II LO Słupsk – nauczycielka biologii mgr Tamara Kropiowska
Katarzyna Szkutnik II LO Słupsk – nauczycielka biologii mgr Tamara Kropiowska

Wyróżnienia (nagrody rzeczowe):
Marta Krawczyk III LO Gdańsk – nauczycielka biologii mgr Anna Osieczko
Karolina Pomian VI LO Gdynia – nauczycielka biologii mgr Grażyna Grzymała
Kamila Walas II LO Kwidzyn – nauczycielka biologii mgr Alicja Tubaja
Adrianna Wąsińska II LO Słupsk – nauczycielka biologii mgr Tamara Kropiowska

XVI Konkurs 2015

Nagroda Główna (3000 zł)
Magdalena Lichy III LO Gdynia – klasa 3 – nauczycielka biologii mgr Danuta Bussler

Nagroda I (1000 zł)
Bogna Stolc III LO Gdańsk – klasa 2 – nauczycielka biologii mgr Hanna Szarafińska
Karolina Pluta III LO Gdańsk – klasa 2 – nauczycielka biologii mgr Hanna Szarafińska

Nagroda II (500 zł):
Kinga Gergella III LO Gdynia – klasa 2 – nauczycielka biologii mgr Małgorzata Kupczyk-Skodowska
Natalia Hrycyna III LO Gdynia – klasa 3 – nauczycielka biologii mgr Danuta Bussler
Hanna Twardowska II LO Słupsk – klasa 3 – nauczycielka biologii mgr Tamara Kropiowska
Kamila Walas II LO Kwidzyn – klasa 3 – nauczycielka biologii mgr Alicja Tubaja

Wyróżnienia (nagrody rzeczowe):
Sara Berent III LO Gdynia – klasa 3 – nauczycielka biologii mgr Alicja Nowak
Majkel Biegniewski I LO Kościerzyna – klasa 2 – nauczycielka biologii mgr Wiesława Sabisz
Jędrzej Bieszke I LO Słupsk – klasa 3 – nauczycielka biologii mgr Barbara Meyza
Anita Kurlenda I LO Słupsk – klasa 2 – nauczycielka biologii mgr Barbara Meyza
Karolina Pomian VI LO Gdynia – klasa 3 – nauczycielka biologii mgr Grażyna Grzymała
Sylwia Skocelas II LO Słupsk – klasa 2 – nauczycielka biologii mgr Tamara Kropiowska